15 lutegoEdura 2009

Dnia  18.06.2009 roku grupa  strażaków z OSP Mszczonów wraz z Kierownictwem pojechali na wystawę położonego 160km Kielc , gdzie co roku na terenie Targów Kielce odbyła się międzynarodowa wystawa ratownictwa i techniki przeciwpożarowej.

Celem  wystaw EDURA jest prezentowanie przedstawicielom władz państwowych, samorządowych, gospodarczych oraz środowisku pożarniczemu najnowszych osiągnięć techniki stosowanej do zabezpieczenia przeciwpożarowego obiektów, ratownictwa i likwidacji skutków klęsk żywiołowych. Na wystawie  uczestniczyło ponad 70 firm krajowych i zagranicznych.  Podczas wystaw odbywają się równolegle konferencje, szkolenia i sympozja. Organizowanie wystawy na terenie firmy TARGI KIELCE stwarza możliwość zaprezentowania sprzętu i środków w praktycznym działaniu na poligonie, który jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie terenów wystawowych – z zastosowaniem środków gaśniczych włącznie. Największym zainteresowaniem strażaków wzbudziły pojazdy lotniskowej służby Ratowniczo-gaśniczej, sprzęt ratownictwa technicznego oraz pojazdy dla straży pożarnej. Wielką atrakcją było również możliwość wjechania drabina na wysokość 37m. Po zakończeniu wystawy grupa strażaków wybrała się na smaczny obiad po czym powrócili do koszar. Dla każdego była to cenna lekcja.

Odpowiedzi: 2 do wpisu “Edura 2009”

1. Łukasz pisze:

Witam mam pytanko czy w 2010r jest tez taka edura jak jest to kiedy prosze o odpowiedz i pozdrawiam całą jednostke

2. Mateusz Suski pisze:

W tym roku Edury nie będzie. Odbędzie się dopiero w czerwcu 2011 roku. Więcej informacji możesz uzyskać na oficjalnej stronie – http://www.edura.pl