10 czerwcaPodwójne święto naszych Strażaków!

Szóstego czerwca, czyli drugiego dnia tegorocznego Jarmarku w Mszczonowie obchodziliśmy dwa święta:

• 130-te urodziny OSP
  • 120-te urodziny Orkiestry Dętej OSP

Jednostka OSP jest najstarszą formą działalności społecznej na terenie naszego miasta, zaś Orkiestra, zgodnie z danymi Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, jest najstarszą funkcjonującą orkiestrą w Polsce.

Obchody rozpoczęły się od mszy świętej prowadzonej przez miejscowych księży – ks. Sławomira Tulina oraz ks. Pawła Pietrzaka. Po mszy wszystkich zebranych gości przywitał druh Mirosław Zielonka. Zaś druh Waldemar Suski pokrótce zapoznał wszystkich z historią Ochotniczej Straży Pożarnej w Mszczonowie. Następnie głos zabrała Klaudia Michałowska, która odczytała krótki rys historyczny Orkiestry Dętej OSP. Po wystąpieniu druhny Klaudii, miało miejsce przyznanie medali oraz odznaczeń poszczególnym strażakom (listę zamieścimy na dniach), a w międzyczasie odbywało się wbijanie symbolicznych gwoździ w pamiątkową tablicę ufundowaną z okazji jubileuszu OSP.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną. Zgromadzeni widzowie mieli okazję podziwiać występy zespołu regionalnego “Wisła”, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kask oraz Orkiestry Dętej z Bogatego. Po występach orkiestr, na scenie pojawiły się dzieci z klasy integracyjnej, działającej przy Szkole Podstawowej, później zespół AKORD oraz Mister Dex.

Dziękujemy przybyłym Gościom, Darczyńcom, Władzom Miasta. Szczególne podziękowania należą się naszym druhom – Mieczysławie Korzonkowskiej, Januszowi Legięckiemu oraz Waldemarowi Suskiemu za szczególny wkład w zorganizowanie obchodów. Bez Waszego Zaangażowania nasze święto na pewno nie miałoby tak pozytywnego wydźwięku :-)

Więcej zdjęć można obejrzeć tutaj.