04 październikaSprawni jak … strażacy z OSP

Gmina Mszczonów to prawdziwe strażackie zagłębie.  Jednostki ochotniczych straży pożarnych są  w niej, aż w ośmiu miejscowościach:  Mszczonowie, Wręczy, Piekarach, Osuchowie, Bobrowcach, Zbiroży,  Nosach Poniatkach oraz w Grabcach Towarzystwo.  Nic zatem dziwnego, że gminne zawody pożarnicze  to prawdziwe  święto.

DSC_5237

W tym roku odbyły się one w Mszczonowie,  3 października, na boisku treningowym Klubu Sportowego MSZCZONOWIANKA, przy ulicy Spółdzielczej. Udział w nich wzięło dziewięć drużyn. Prawdziwą niespodzianką  był start Żeńskiej Drużyny Pożarniczej ze Mszczonowa. Poprzedni  damski  skład uczestniczył w mszczonowskich  zawodach   dokładnie 43 lata temu, więc tegoroczny start  miejscowych dziewcząt  należy oceniać w kategorii pięknego powrotu do historii strażackiego Mszczonowa. Poza tym dziewczyny wypadły  wprost rewelacyjne i gdyby nie to, że sklasyfikowano je w oddzielnej kategorii, prawdopodobnie pokonałyby dwie Chłopięce Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Bobrowiec i Osuchowa.

DSC_5145

W rywalizacji pomiędzy chłopcami lepsi okazali się reprezentanci Bobrowiec. Wspomnieć jednak należy o olbrzymim pechu Osuchowian, których szczególnie w drugiej części zawodów cały czas los prześladował. Nie pomógł im nawet powtórzony start w jednej z konkurencji, bo nawet w powtórce ponownie zawiódł używanych przez nich sprzęt.

DSC_5227

W grupie seniorów bezkonkurencyjny był Mszczonów. Pierwsze miejsce zajęła mszczonowska drużyna seniorów starszych, zaś  zaraz za nimi uplasowali się miejscowi seniorzy młodsi. Trzecie miejsce wywalczyli reprezentanci Osuchowa. Na czwartej pozycji znaleźli się  strażacy z Wręczy, na piątej  z Piekar, a stawkę (na miejscu szóstym)  zamknęli członkowie OSP z Bobrowiec.

DSC_5272

Zawody prowadził, opiekun Żeńskiej Drużyny Pożarniczej druh Waldemar Suski. Sędziami byli strażacy z jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Żyrardowa.  Nagrody ufundował Urząd Miejski we Mszczonowie, a o nagłośnienie imprezy zadbał Mszczonowski Ośrodek Kultury. Puchary i statuetki dla zwycięzców wręczyli wspólnie- burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek, prezes OSP Mszczonów dh Janusz Legięcki oraz prezes Zarządu Gminnego OSP dh Edmund Wiśniewski. Komendantem zawodów był naczelnik OSP Mszczonów dh Grzegorz Koperski.

DSC_5377

pio