10 kwietniaPokazy ratowniczo-gaśnicze w szkole podstawowej w Mszczonowie

Pokaz 11

Dnia 1. kwietnia 2011 w Szkole Podstawowej w Mszczonowie odbył się pokaz ratownictwa techniczno-gaśniczego zorganizowanego przez strażaków OSP Mszczonów i Dyrekcję Szkoły Podstawowej. Uczniowie klas III – IV byli obserwatorami akcji uwalniania poszkodowanego w wypadku drogowym przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego zainstalowanego na samochodzie SLRT Lublin.

Pokaz 3

Sami uczniowie mieli okazję wykazać się umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy. Strażacy przeprowadzili także pokazową akcję gaśniczą przy użyciu samochodu gaśniczego – Mercedes GCBA 5/32 oraz samochodu drabiny SD-30. Młodym uczestnikom pokazu strażacy opowiadali o funkcjonowaniu straży, sprzęcie i zagrożeniach pożarowych.

Pokaz 14

Naczelnik OSP Mszczonów dh Grzegorz Koperski zachęcał młodzież do wstępowania w szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej.

Pokaz 50