17 majaDzień św. Floriana ’11 w Mszczonowie

03.05.2011 roku, o godzinie 800 miała miejsce zbiórka i wymarsz korpusu z Orkiestrą Dętą na pobliski cmentarz.

Tradycyjnie złożyliśmy kwiaty na grobach zmarłych strażaków. Po mszy świętej odbyła się uroczystość strażacka i wręczenie odznaczeń.

Minister kultury i dziedzictwa narodowego nadał odznakę honorową “Zasłużony dla kultury polskiej” druhowi Jerzemu Mroczkowskiemu. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek.

Uchwałą nr 4/2011 z dnia 15.03.2011 Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego woj. mazowieckiego nadało Srebrny medal “Za zasługi dla pożarnictwa” druhom: Mariuszowi Legięckiemu, Monice Płuzińskiej i Tomaszowi Sokulskiemu. Brązowy medal otrzymali druhowie: Rafał Badowski i Ewa Matyjas. Aktu dekoracji dokonał V-ce Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Druh Mirosław Zielonka w towarzystwie Prezesa Zarządu Miejsko-Gminnego Druha – Edmunda Wiśniewskiego.

Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego nadało odznakę “Strażak Wzorowy” druhom: Listowski Marek, Hincz Maksymilian, Suski Waldemar, Bodecki Krzysztof, Bodecki Ryszard, Nowecki Mirosław.

Prezydium Zarządu Miejsko Gminnego ZOSP RP w Mszczonowie uchwałą z dnia 7.04 nadało odznakę za wysługę lat niżej wymienionym członkom OSP w Mszczonowie:

45 lat – Mroczkowski Jerzy

35 lat – Koziński Janusz

25 lat – Bieńkowski Arkadiusz

15 lat – Legięcki Mariusz, Sobiecki Tomasz, Szymanowski Artur i Niedźwiadek Adam

10 lat – Popławska Ewelina, Dobrosz Agnieszka

5 lat – Tomaszewska Marta, Michałowska Klaudia, Danielik Arkadiusz, Dąbrowski Adrian, Matyjas Katarzyna, Brzózka Mariola, Cieślik Anna, Gwiazda Krzysztof, Gwiazda Tomasz, Kamiński Stanisław, Pajdowski Lukasz, Matyjas Sylwester, Gołębiewska Marlena, Karolak Aleksandra, Mirecka Paulina i Obłękowska Karolina.

Uroczystość wręczenia odznaczeń prowadzili dh. Mieczysława Korzonkowska i dh. Waldemar Suski.

Jedna odpowiedź do wpisu “Dzień św. Floriana ’11 w Mszczonowie”

1. Marek pisze:

Pani Mieczysława jak widać jest wzorowym pracownikiem straży